mojeauto.plMotoryzacja w Internecie - Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl

Menu

Testy długodystansowe

Motofinanse

96690

Samochody na skróty

Rozmiar normalny Czcionka powiększona Podwójne powiększenie czcionki Wyślij znajomemu Drukuj Kanał RSS

Powiadom przyjaciela o tej stronie

  • Od:
  • Do:
  • Temat:
  • Treść:

W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów

2010 - 04 - 25 | 23:13
źródło: Urząd Marszałkowski Woj. Małopolskie
mojeauto.pl

Powstanie nowe połączenie autostrady A-4 Kraków-Tarnów z drogą wojewódzką nr 768 Korzyce – Brzesko w węźle Brzesko.  Inwestycja realizowana będzie przez  województwo małopolskie wspólnie z powiatem brzeskim oraz gminami: Szczurowa, Brzesko oraz Borzęcin.

W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów Inwestycja obejmie odcinek drogi wojewódzkiej nr 768 przebiegający od skrzyżowania z drogą powiatową nr 43103 do skrzyżowania z drogą gminną nr 250691 Mokrzyska – ul. Zagrodzka – Bucze w rejonie miejscowości Wielgoszówka oraz odcinek od skrzyżowania z drogą gminną nr 250691 do przecięcia z istniejącą drogą wojewódzką nr 768. Całkowity koszt prac dokumentacyjnych oszacowano na kwotę ponad 1 mln zł, a inwestycja ma być zrealizowana w latach 2010-2011. Koszt nabycia gruntów wraz z wypłatą odszkodowań wynosi 2,5 mln (planowany jest do sfinansowania w 2011 r.) 80% kosztów mają pokryć środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a 15% to udział krajowy, (70% kosztów w ramach udziału krajowego zapewnia Województwo, natomiast 30% - łącznie Powiat oraz Gminy).

- Włączamy się w proces uzbrojenia węzłów autostradowych. Węzeł brzeski jest jednym z ważniejszych w Małopolsce. Podpisanie tej umowy jest istotnym elementem poprawy stanu komunikacji drogowej we  wschodniej części województwa małopolskiego i wraz z innymi kluczowymi inwestycjami, jak budowa kolejnych odcinków autostrady A4,  wpisuje się w schemat rozwoju transportu w naszym regionie - powiedział wicemarszałek woj. małopolskiego Roman Ciepiela.

Dodaj na wykop.pl Wykop Śledzik Sfora Facebook Dodaj na Digg.com Digg

Pokaż artykuł swoim znajomym:

Gadżety motoryzacyjne do iGoogle! Bądź na bieżąco dzięki gadżetom motoryzacyjnym iGoogle!

Więcej o drogach, o których mowa w artykule

Zabierz głos na Forum mojeauto.pl

Dodaj swój komentarz Wszystkich komentarzy: 0

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!


Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Grupa Allegro Sp. z o. o. 1999-2012
Logo Grupa Allegro