mojeauto.plMotoryzacja w Internecie - Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl

Menu

Testy długodystansowe

Motofinanse

96690

Samochody na skróty

Rozmiar normalny Czcionka powiększona Podwójne powiększenie czcionki Wyślij znajomemu Drukuj Kanał RSS

Powiadom przyjaciela o tej stronie

  • Od:
  • Do:
  • Temat:
  • Treść:

Toruń łączy się z A1

2011 - 06 - 09 | 12:15
źródło: UM Toruń
mojeauto.pl

Do końca listopada 2011 roku zakończy się drugi etap rozbudowy Szosy Lubickiej, od Strugi Lubickiej do Węzła Lubicz. W tym samym czasie do użytku zostanie oddana autostrada A1 na odcinku Nowe Marzy – Czerniewice.

Toruń łączy się z A1 fot. UM Toruń Przebudowa ulicy Szosa Lubicka rozpoczęła się w roku 2004 i podzielona została na 2 etapy. Początkowo jednojezdniowa droga zmieniła się w dwujezdniową trasę. Za kilka miesięcy droga krajowa nr 80 będzie całkowicie zmodernizowana i połączona z autostradą A1.

Etapy rozbudowy Szosy Lubickiej:

Modernizacja Szosy Lubickiej to duże  i ważne zadanie drogowe dla miasta. Zakres robót budowlanych w drugim etapie obejmuje:
  • dwie jezdnie 3-pasowe o długości 1 km z pasami włączania i wyłączania
  • dwa wiadukty nad istniejącą linią kolejową  o długości 64 m i szerokości odpowiednio 17 i 13 m
  • przepusty dla obu jezdni o łącznej długości 57 m
  • drogi dojazdowe długości 1,3 km m.in. do osiedla Bielawy oraz w kierunku  Lubicza i Jedwabna
  • przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej

Wykonawcą robót jest Konsorcjum – EUROVIA POLSKA S.A. i EUROVIA CS a.s. pod nadzorem inwestorskim DRO-KONSULT  Sp. z o.o. z Warszawy. Całkowity koszt II etapu rozbudowy Szosy Lubickiej to ponad 38 mln zł, z czego prawie 30 mln to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W chwili obecnej nie ma szczególnych utrudnień w ruchu samochodowym na kierunku Toruń - Warszawa (oprócz tych spowodowanych dodatkowym ruchem pojazdów budowy). Ruch odbywa się objazdem wyznaczonym po drodze poprowadzonej równolegle do dotychczasowego przebiegu ulicy Szosa Lubicka.

Dodaj na wykop.pl Wykop Śledzik Sfora Facebook Dodaj na Digg.com Digg

Pokaż artykuł swoim znajomym:

Gadżety motoryzacyjne do iGoogle! Bądź na bieżąco dzięki gadżetom motoryzacyjnym iGoogle!

Więcej o drogach, o których mowa w artykule

Zabierz głos na Forum mojeauto.pl

Dodaj swój komentarz Wszystkich komentarzy: 0

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!


Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Grupa Allegro Sp. z o. o. 1999-2012
Logo Grupa Allegro