mojeauto.plMotoryzacja w Internecie - Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl

Menu

Testy długodystansowe

Motofinanse

96691

Samochody na skróty

Rozmiar normalny Czcionka powiększona Podwójne powiększenie czcionki Wyślij znajomemu Drukuj Kanał RSS

Powiadom przyjaciela o tej stronie

  • Od:
  • Do:
  • Temat:
  • Treść:

Rozmawiali o lubelskich drogach

2008 - 02 - 13 | 11:43
źródło: UW Lubelskiego
mojeauto.pl

Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o spotkaniu Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z Wojewodą Lubelskim. Tematem rozmów była realizacja zadań związanych z rozwojem podstawowej sieci drogowej objętej w programie budowy dróg.

Rozmawiali o lubelskich drogach Rozmawiali o lubelskich drogach Na spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Generalny Dyrektor, Janusz Koper rozmawiał z Wojewodą Lubelskim Genowefą Tokarską o realizacji zadań w zakresie rozwoju podstawowej sieci drogowej w województwie lubelskim, ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. W ramach programu realizowane będą głównie działania związane z budową dróg ekspresowych S12, S17 i S19. Inwestycja związana z budową drogi ekspresowej S17, która realizowana będzie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, została podzielona na 3 etapy. Realizację inwestycji o łącznej długość 245,1 km zaplanowano na lata 2008-2011. W ramach budowy S17 przewidziano także budowę w latach 2009-2010 obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego o długości 9,45 km. Budowa drogi S12 o łącznej długości 93,4 km podzielona została na 4 etapy. Okres realizacji obejmuje lata 2008-2012. Natomiast budowa drogi S19 o łącznej długości 192 km, podzielona została na 4 etapy i będzie realizowana w latach 2009-2013.

Szansę na przebudowę mają również inwestycje znajdujące się na liście rezerwowej, m.in. droga ekspresowa S17 na odcinku Piaski - Hrebenne - granica państwa o długości 122 km. Ponadto w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2011-2013 przewidziana jest budowa obwodnic we Frampolu, Hrubieszowie i Gorajcu. W latach 2009-2010 planowana jest także budowa obwodnicy Kraśnika.

W ciągu najbliższych 5 lat, lubelscy drogowcy będą dysponować ponad 7 mld zł, które zostaną wydane na sieć drogową o długości około 1053 km, która znajduje się pod jurysdykcją lubelskiego oddziału GDDKiA. Zakres planowanych prac jest znaczny, a ich realizacja powinna spowodować zdecydowaną poprawę sytuacji komunikacyjnej.

Dodaj na wykop.pl Wykop Śledzik Sfora Facebook Dodaj na Digg.com Digg

Pokaż artykuł swoim znajomym:

Gadżety motoryzacyjne do iGoogle! Bądź na bieżąco dzięki gadżetom motoryzacyjnym iGoogle!

Więcej o drogach, o których mowa w artykule

Zabierz głos na Forum mojeauto.pl

Dodaj swój komentarz Wszystkich komentarzy: 0

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!


Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Grupa Allegro Sp. z o. o. 1999-2012
Logo Grupa Allegro