fot. UM Toruń
- Zaawansowanie robót pozwala nam udostępnić rondo do ruchu. Planujemy to zrobić w nocy z piątku na sobotę. Oddamy do u użytku jezdnię, którą właśnie wyremontowano, a drogowcy zaczną remont drugiej, po której dotychczas odbywał się ruch – informuje Andrzej Glonek, dyrektor MZD. - Nadal dla ruchu będzie zamknięta ulica Bema, otwarta zostanie natomiast ul. Fałata, co znacznie ułatwi dojazd np. na Bielany.
Plac prof. A. Hoffmanna to skrzyżowanie drogi krajowej nr 80 tj. ul. Kraszewskiego z drogami powiatowymi: ul. Gen. J. Bema i ul. Fałata. Panuje tam duży ruch drogowy. Z uwagi na dużą liczbę znaków ostrzegawczych i informacyjnych, skrzyżowanie stało się mało czytelne dla uczestników ruchu drogowego i stanowiło jeden z najbardziej niebezpiecznych punktów Torunia. Ponadto krzyżówka nie była przystosowana do nowych warunków zagospodarowania przestrzennego związanego z budową hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Modernizacja była więc konieczna. Nie tylko podniesie ona bezpieczeństwo osób zmotoryzowanych i pieszych, ale także poprawi płynność ruchu.
Miasto starało się o unijne dofinansowanie inwestycji. Zostało ono przyznane na drodze konkursu. Eksperci oceniający projekty konkursowe docenili fakt, że inwestycja jest dobrze przygotowana i posiada wszelkie niezbędne decyzje administracyjne oraz spełnia wszystkie najważniejsze kryteria. Dzięki temu Gmina Miasta Toruń otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości prawie 11 mln zł, co stanowi 72,06% kosztów kwalifikowanych.
Po przebudowie powstanie nowoczesne rondo, a ul. Bema będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu, z pasami włączania i wyłączania się z ruchu, chodnik obustronny oraz ścieżka rowerowa. W ramach inwestycji na odcinku 300 metrów przebudowana także zostanie linia tramwajowa. Zostanie również zagospodarowana zieleń. Zakończenie prac przewidziano na maj 2012 roku.
Bądź na bieżąco dzięki gadżetom motoryzacyjnym iGoogle!
Tematy w artykule: inwestycje drogowe Toruń kujawsko-pomorskie drogi krajowe drogi miejskie droga krajowa droga krajowa 80 rondo inwestycja budowa budowa drogi odcinek skrzyzowanie
Więcej o drogach, o których mowa w artykule

Newsletter: 









Wykop
Sfora
Facebook