Modernizacja Wałbrzyskiej we Wrocławiu
Na zamkniętym odcinku prace rozpoczęły się od wymiany kanalizacji sanitarnej, w tym samym czasie realizowana będzie również budowa drogi i chodnika tymczasowego. Projektowana droga tymczasowa z płyt betonowych przejmie ruch kołowy podczas budowy ronda na skrzyżowaniu Karmelkowej, Czekoladowej, Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej. Pierwszy etap prac to również budowa nowej zatoki autobusowej w ulicy Karmelkowej.Czas realizacji powyższego etapu wykonawca szacuje na 3-4 miesiące. Całość inwestycji szacowanej na 6 mln. zł. powinna zostać wykonana w ciągu 10 miesięcy. Generalnym wykonawcą prac jest - wybrana w drodze przetargu - firma Eurovia Polska S.A.
Ulica Wałbrzyska zostanie przebudowana na odcinku od ulicy Zabrodzkiej do ulicy Kościelnej wraz ze skrzyżowaniem ulic Karmelkowej, Czekoladowej, Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej. Modernizacja dotyczyć będzie również sieci kanalizacyjnej w rejonie skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej. W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia dróg, sieć wodociągowa, oświetlenie, przebudowane zostaną linie kablowe i napowietrzne oraz sieć telekomunikacyjna. Na wysokości przedszkola nr 56 ustawione zostaną ekrany akustyczne.
Inwestycja polegać będzie przede wszystkim na:
- rozbudowie skrzyżowania ulic Karmelkowej, Czekoladowej, Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej.
- rozbudowie odcinka Wałbrzyskiej od połączenia z Karmelkową do skrzyżowania z Kobierzycką
- rozbudowie odcinka Karmelkowej w obszarze połączenia z Wałbrzyską
- przebudowie Czekoladowej i Zagrodzkiej w obrębie skrzyżowania z Wałbrzyską
- budowie zatok autobusowych z peronami (Karmelkowa str. PN; Wałbrzyska str. PN; Czekoladowa str. Zach.)
Na przebudowanym skrzyżowaniu ulic powstanie rondo o średnicy zewnętrznej - 36m, wewnętrznej - 20m i jezdnią o szerokości 5m. Szerokość projektowanej ulicy Wałbrzyskiej wynosi 7 metrów - 2 jezdnie po 3,5m. Jezdnie wykonane zostaną w betonie asfaltowym.
Bądź na bieżąco dzięki gadżetom motoryzacyjnym iGoogle!
Tematy w artykule: inwestycje drogowe dolnoslaskie Wrocław drogi krajowe droga krajowa droga krajowa 5 droga krajowa 8 droga krajowa 35 droga wojewodzka droga wojewodzka 347 Wroclaw rondo inwestycja przebudowa rozbudowa remont
Więcej o drogach, o których mowa w artykule

Newsletter: 









Wykop
Sfora
Facebook
2010-08-15 00:41:34
2010-08-12 23:55:10
2010-08-12 13:43:16
2010-08-11 13:16:44
WSTYD!
Szkoda, że Wrocław nie został w Niemczech. Miałby obwodnicę przynajmniej